Noii locatari ai celor 55 de locuinţe ANL din cartierul Obor s-au prezentat la Primărie pentru perfectarea formelor legale

După ce miercuri, 9 ianuarie 2013, cele 55 de familii şi persoane singure au primit în cadru festiv cheile de la noile locuinţe ANL situate în cartierul Obor, joi şi vineri, încă de la primele ore ale dimineţii, mulţi dintre viitorii chiriaşi s-au prezentat la Serviciul Fond Locativ, din cadrul Primăriei, pentru a-şi depune actele pentru perfectarea formelor legale.

Până în prezent au fost primite un număr de 38 de dosare. Pentru încheierea contractelor de închiriere care va începe luni, 14 ianuarie, persoanele care au primit repartiţiile pentru locuinţele ANL trebuie să se prezinte la Direcţia Patrimoniu, Serviciul Fond Locativ, cu următoarele documente: copie a cărţii de identitate (sau copii, acolo unde familia este compusă din mai multe persoane), copii ale certificatelor de naştere (pentru copiii din familie), copie certificat de căsătorie, adeverinţă cuprinzând salariul net pentru luna în curs, repartiţia de la primărie şi un dosar cu şină.

Menţionăm că numai în urma încheierii contractelor deţinătorii locuinţelor se pot deplasa la furnizorii de utilităţi pentru a putea beneficia de aceste servicii.

Ultima modificare: 11.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Circa 2.800 de persoane din municipiu sunt aşteptate să îşi ridice ajutoarele alimentare de la Uniunea Europeană